Bardzo ważny dzień

Ten tekst pierwotnie miał być opublikowany w poniedziałek. Potem stwierdziłam, że właściwie wcale nie muszę go publikować w poniedziałek. Mogę to zrobić na przykład we wtorek. Albo w środę.

Ba, tak naprawdę mogę to zrobić w każdy inny dzień.

Ludzie z jakiegoś powodu mają skłonność do planowania wszystkich przełomowych rzeczy w takie dni, jak na przykład poniedziałki. Bo to początek tygodnia. Albo początek miesiąca. Albo początek roku. Bo w sumie to nigdy nie biegałam, ale jakoś nie chcę zaczynać z przysłowiowej dupy, w samym środku sierpnia.

A ja się pytam — czemu nie?

Żeby nie było, ja przez bardzo (naprawdę bardzo) długi czas dokładnie tak samo funkcjonowałam. Wyznaczałam sobie cele, rozkładałam je na czynniki pierwsze i decydowałam, że zacznę od jutra, bo niedziela się według mnie do tego kompletnie nie nadawała.

Cholera wie, dlaczego.

Ten tekst pierwotnie miał być długi, wyczerpujący i przemyślany, ale wiesz, co mną w tej chwili kieruje? Poirytowanie. Głównie tym, że tak późno założyłam bloga. Dlaczego?

Bo odkładałam to w czasie. Nadal nie do końca rozumiem, co mną wówczas kierowało, ale żałuję tego tak bardzo, że aż boli. Prawda jest taka, że nie ma odpowiedniego momentu na zrobienie tego przełomowego kroku w przód. Krok w tył też można zrobić w każdym momencie — tyle że on Nas nie dotyczy.

Ani mnie, ani tym bardziej Ciebie.

 

 

Ten film ma w gruncie rzeczy bardzo prosty przekaz. Dziecinnie prosty.

Pamiętam siebie, jeszcze te parę miesięcy temu, kiedy zadawałam sobie mnóstwo pytań i wydawało mi się, że odpowiedzi na nie w ogóle nie istnieją. Potrafiłam godzinami siedzieć przed komputerem, wpatrywać się w ekran, by na koniec zamknąć zakładkę z WordPressem i stwierdzić, że spróbuję jutro.

Gdybym mogła cofnąć czas, wzięłabym do rąk krzesło i walnęła nim tamtą siebie z całej siły w twarz, wypowiadając przy tym trzy słowa. Trzy proste słowa, które tworzą równie prosty, klarowny przekaz.

Po prostu zacznij.

A teraz Cię zostawiam i tylko od Ciebie zależy, czy zaczniesz, czy nadal będziesz jak ja te parę miesięcy temu, wiecznie zwlekająca z założeniem bloga, który okazał się być jedną z najlepszych decyzji, jakie kiedykolwiek podjęłam i najprawdopodobniej nigdy nie podejmę lepszej.

Do następnego,

2560x1440-white-solid-color-background

Jedna myśl na temat “Bardzo ważny dzień

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s