Prosto z serca

Jak pewnie zdążyłeś już zauważyć, blog wygląda odrobinę inaczej. Wprawdzie żadna drastyczna metamorfoza nie miała miejsca, bo, mimo że inaczej, nadal wygląda całkiem prosto i minimalistycznie. A o to mi właśnie chodziło. Wiesz, że niby nowy rok, nowy blog. Czy coś w tym stylu. Bo nowa ja już średnio, to się nigdy nie udaje. Nieważne. Mam dla Ciebie życzenia. Postaram się nie rozgadywać i nie skakać z tematu na temat, ale niczego nie obiecuję.

Dobrze. No więc. Po pierwsze:

Dużo kawy

Naprawdę chciałabym wiedzieć, ile filiżanek wypiłam w tym roku, ale prawdopodobnie nie starczyłoby mi Excela (HA, rozumiesz? Excel się nie kończy…?) i byłaby to bardzo czasochłonna robota. Ale to nie zmienia faktu, że kawa jest bardzo ważna. Tak ważna, że kiedyś napisałam o niej nawet osobny artykuł, bo, powiedzmy sobie szczerze, czym byłby mój blog bez artykułu o kawie? Niczym. Właśnie dlatego życzę Ci bardzo dużo kawy. Jeżeli jej nie lubisz albo po prostu nie pijasz, to życzę Ci bardzo dużo tego, czego pijasz (byle to nie była wódka czy inny spirytus, bo alkohol jest zły i szkodzi). To może być na przykład yerba mate, której sama bym sobie życzyła więcej w Nowym Roku. Ale kawa od zawsze była, jest i będzie na pierwszym miejscu — przynajmniej u mnie. Oby więc była również u Ciebie.

Po drugie:

Dużo dobra

Znasz to uczucie, kiedy specjalnie cofasz się do najbliższego McDonalda, kupujesz najzwyklejszego cheeseburgera z frytkami (lub bez) i wracasz do miejsca, w którym zdecydowałeś się cofnąć po to, aby wręczyć jedzenie bezdomnej osobie, na którą nikt inny nie zwraca uwagi? Nie? Nie znasz tego uczucia? Nowy Rok to idealny czas, abyś je poznał. Bo to jedno z najpiękniejszych uczuć na świecie. Dobro jest bardzo ważne — nie tylko dlatego, że polega na uszczęśliwianiu innych, ale dlatego, że uszczęśliwia też Ciebie. Ba, dobrym gestem możesz dać nadzieję i przekonać ludzi, że wrzucenie złotówki do rozłożonych rąk nie boli. Jasne, że te ręce mogą równie dobrze być rękami złodzieja, ale mogą też być rękami kogoś, kto zwyczajnie nie ma już siły. I nadziei. A przecież nadzieję warto mieć.

Po trzecie:

dużo pomysłów

Ale nie za dużo. Bo wiadomo, że jak nie wiadomo, w co ręce włożyć, to już jest gorzej. Byle jednak Twoja kreatywność w Nowym Roku nie próżnowała. Nie musi też cały czas pracować na pełnych obrotach — pamiętaj, że dobrze jest dać jej chwilę odpoczynku.

I wszystkiego tego, czego się życzy w Nowym Roku — pomyślności, masy sukcesów, jeszcze więcej zdrowia, prawdziwej miłości oraz wiernych przyjaciół. Domknięcia starych spraw, śmiechu, słońca i dobrego nastroju.

Wszystkiego, co najlepsze. Po prostu. Dzięki, że tu jesteś.

2560x1440-white-solid-color-background

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s